KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12757013
*
nr 1275 7013
Marja-Leena Sillanpää
(f. 1965), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 110/250. Bladets mått: 37x28 cm
Marja-Leena Sillanpää, svensk konstnär född i Finland 1965.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 20:29:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/9 13:01:00
1
300 kr
14/9 20:09:16
2
300 kr
14/9 20:09:16
1
300 kr (Budbetjänt)
16/9 20:24:14
3
Vinnande bud
16/9 20:25:54
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Marja-Leena Sillanpää
Marja-Leena Sillanpää, svensk konstnär född i Finland 1965.
Läs mer om Marja-Leena Sillanpää
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik marja-leena sillanpää svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14
-
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:29
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:36
*
Marja-Leena Sillanpää
Marja-Leena Sillanpää, svensk konstnär född i Finland 1965.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Marja-Leena Sillanpää
nr 1275 7013
Marja-Leena Sillanpää
(f. 1965), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 110/250. Bladets mått: 37x28 cm
Marja-Leena Sillanpää, svensk konstnär född i Finland 1965.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/9 13:01:00 | 1 | 300 kr |
14/9 20:09:16 | 2 | 300 kr |
14/9 20:09:16 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
16/9 20:24:14 | 3 | Vinnande bud |
16/9 20:25:54 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Marja-Leena Sillanpää
Marja-Leena Sillanpää, svensk konstnär född i Finland 1965.Läs mer om Marja-Leena Sillanpää
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik marja-leena sillanpää svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14 -
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:29 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:36